Мэта і задачы метадычнай работы

Мэта:  стварэнне ўмоў для павышэння прафесійнага майстэрства педагогаў школы, развіцця іх творчага патэнцыялу сродкамі метадычнай работы.

Задачы:

1. Актуалізаваць і паглыбіць прадметныя веды настаўнікаў, удасканаліць методыку выкладання  вучэбных прадметаў, валоданне здароўезберагаючымі адукацыйнымі тэхналогіямі.

2. Удасканальваць адукацыйны працэс па  вучэбных прадметах з улікам рэкамендацый вынікаў рэспубліканскага маніторынгу  якасці агульнай сярэдняй адукацыі.

3.Працягваць працу  па  засваненні спосабаў рэалізацыі кампетэнтнаснага  падыходу  ў выкладанні вучэбных прадметаў, выхаваўчвага патэнцыялу вучэбных і факультатыўных заняткаў.

4. Забяспечыць метадычнае суправаджэнне росту прафесійнай кампетэнтнасці педагогаў і  іх паспяховай атэстацыі.